Kitap yorumları, yeni kitaplar, yazarlar, etkinlikler, kısaca kitapla ilgili her şey!

4 Oca 2015

Posted by Onur Birler in , , , | Ocak 04, 2015

Yeni yılın ilk yazısına başlamadan önce, herkese kocaman bir merhaba!

Bu sene, blogumda böyle bir köşe başlatmaya karar verdim.  Hem yorum yapamadığım zamanlarda blogumun bomboş ve kimsesiz gibi kalmasından hoşlanmadığım için, hem de o günlerimin nasıl geçtiğini zamana bir not düşüyor gibi olmak için, "Bu günlerde ben..." adını verdiğim minik köşeyi açıyorum. (köşe diyorum ama yazı dizisi demek istemedim, ne diyeceğimi de bulamadım. :P )

Bu köşenin içeriğinde neler olacak? 
O günlerde okuduğum kitaplar, dinlediğim müzikler, hoşuma giden sözler/alıntılar, kısacası sevdiğim ve sizlerle paylaşmak istediğim her şey.
Umarım hoşunuza gider :D

Bu günlerde ben (tam da yılbaşı günü aslında :D ) 36 yaşıma girdim. 
Yolun yarısını da geçtik hayırlısıyla. İnsan, olduğu değil, hissettiği yaştadır sözüne sonuna kadar katılanlardanım. Yaş hanesindeki rakamlar yükseldikçe sinirim bozulsa da, sık sık duyduğum "Anaaaa 36 yaşında mısın sen? Valla hiç göstermiyorsun," sözüyle (yalan da olsa önemli değil :D ) çok mutlu oluyorum :D 


Bu günlerde ben, yeni yılın ilk kitabı olarak Nora Roberts'ın Eve Dallas serisinin ikinci kitabı olan Görkemli Ölüm'ü okuyorum. 
Kitabın henüz başlarındayım ama bu seriyi çok sevdim ben. Kitapların peşine, adeta Sherlock gibi düştüğümü de ayrıca belirtmek isterim. Baskıları bittiği için hiçbir yerde bulunmuyorlar. Ben takas ve sahaflar yoluyla ilk kitapları bulabiliyorum. Eğer elinize geçerse okumanızı tavsiye ettiğim bir seridir. Çevirmeni de, usta isimlerden Selim Yeniçeri. 


Bu günlerde ben, iki şarkıyı çok severek dinliyorum ve evin içinde bağıra çağıra söylüyorum :D
İlk şarkının sözleri çok güzel ve motive edici. Diğeri ise çok eğlenceli :D
Bu günlerde ben, çeviriyle inanılmaz yoğunlaşmış durumdayım. 
Black Lies ve Red Queen kitaplarını çeviriyorum ve Lila sık sık gelip benimle oynamak istese de, saatlerce PC başından kalkmadan çalışıyorum. İkisi de süper kitaplar!


Bu günlerde ben, yeni yıl sebebiyle hem yeni ajandamı, hem de yeni blog defterimi kullanmaya başladım. 
Defter tutmaya bayılıyorum!


Bu günlerde, daha doğrusu birkaç aydır, çalışma masamda hep taze çiçekler bulunduruyorum. Baktıkça bana neşe, huzur, tazelik veriyorlar. Bozuldukça yenileriyle değiştiriyorum. Şu anda masamda olanları da sizlerle paylaşmak istedim :D İnsanın içi açılmıyor mu?


Son olarak, geçtiğimiz sene yaşadığım sıkıntılardan sonra, geçen gün gördüğüm bir fikri uygulamaya başladım. 
Ajandama her günün sonunda, o gün beni mutlu eden bir olayı tek cümle ile yazıyorum. Çok kötü bir gün geçiriyor olsam bile, daha az kötü olan bir anımı not edeceğim. Ya da moralimin bozuk olduğu bir zamanda, geriye dönüp mutlu anlarımı hatırlayacağım bu kısa notlar sayesinde. 
 

Şimdilik benden bu kadar!
Hepinize bol okumalı günler dileğimle,
Sevgilerimle
...

0 yorum:

Blog içi arama